תהליך הליקוט הוא תהליך הגוזל את המשאבים הרבים ביותר במחסן ( כח אדם, עלויות עבודה, אמצעי שינוע ותפעולם, ו..זמן).

האם כל מחסן צריך מערכת לניהול הליקוט?

הליקוט הוא גם התהליך הארוך ביותר במחסן, וכשהוא לא מנוהל נכון קיים החשש שיהפוך לצוואר בקבוק ... כי ככל שילוקטו יותר הזמנות, ניתן יהיה לשלוח יותר הזמנות, ומכאן שניתן יהיה לחייב יותר הזמנות. לכן, ליקוט יעיל מגדיל את הכנסות המחסן. 

מערכת ניהול הליקוט היא כלי חשוב במערך הכלים הארגוניים הבסיסיים של כל ארגון.  ארגונים גדולים יעדיפו שימוש במערכת כוללת יותר כמו WMS (Warehouse Management System ), אבל בעידן בו השוק משתנה בתדירות הולכת וגוברת, הרי שנדרשות גמישות ויעילות כדי לעמוד בתחרות,  ולכן חשוב גם לארגונים קטנים לעבור לניהול הליקוט באמצעים טכנולוגיים.

למערכת ניהול הליקוט יש יכולות מגוונות כמו דיוק בדיווחים, דיוק בהזמנות, עבודה על מספר הזמנות במקביל, ניהול מלאי מדוייק,  עבודה ע"פ אסטרטגיית ליקוט שנקבעת מראש, כגון: איתורים גבוהים/נמוכים, סדר הליכה, משפחת מוצרים, נפחים ומשקלים וכו’. עבודה על פי אסטרטגיה מסודרת מקלה על עבודת הליקוט, מייעלת אותה וחוסכת זמן רב, ועוד.  
 
בנוסף לכך, המערכת מהווה הרחבה של מערכת ה ERP – מעין זרוע שלה. שתי המערכות מזינות זו את זה באופן שוטף ובזמן אמת, הודות לכך,  מנהל המלאי מסוגל יהיה לאתר מלאי במדוייק, ולוודא שספירת המלאי תהיה  אמינה, מה שייטיב עם הן עם היכולת להיענות להזמנות השוטפות והן לתכנן הזמנות ורכש בעתיד ביעילות רבה.
הסינכרון התמידי בין מערכת הליקוט ל ERP מוביל גם לעדכון מלאי מדויק במערכות החשבונאות של הארגון, וזה כמובן תורם ומשרת רבדים נוספים בארגון.

הליקוט באמצעות מערכת ליקוט יוביל לחסכון בזמן ליקוט, בשעות עבודה, בשעות שינוע פריטים ו/או עובדים, יצמצם טעויות פעולות רישומיות, החזרות והטיפול בהן, יבטל את הצורך בכ"א מקצועי וישפר את שביעות רצון הלקוח.

המערכת פועלת באמצעות כלים פשוטים, אך חכמים, לשימוש כמו טאבלטים, מסופונים וכיו"ב.
המערכת פשוטה ללימוד ולתפעול. כך, שהיא מאפשרת לכל עובד לעסוק בליקוט, לאחר הכשרה של קצרצרה בלבד. בתקופות לחץ היא תאפשר תגבור נקודתי קל ומהיר של צוות המחסן.

מערכת לניהול הליקוט מהווה פתרון טכנולוגי פשוט, יחסית,  שייתן מענה להרבה מדרישות ואתגרי המחסן, ויוביל לצמיחה עתידית.
 
גילסר יישמה מערכות לניהול הליקוט בסוגי מחסנים שונים, מתחומים מגוונים. התוצאות לא היו מפתיעות: השימוש במערכת הליקוט הביא ברובם ככולם לשיפור תהליכי העבודה ולרווחיות גדולה יותר. השיפור ניכר במדדים של חסכון משמעותי של עשרות אחוזים בזמן הליקוט להזמנה, וחסכון ניכר בעלויות שכר, כי ברוב המקרים, עם התחלת השימוש במערכת לניהול הליקוט צומצם צוות המחסן (הן עובדי ליקוט והן עובדי בקרה ). כמו כן דווח ע"י המשתמשים במערכת על שיפור ניכר באמינות המלאי וצמצום עצום בטעויות ליקוט.
 
 


כתובתנו:
רח' יוזמה 3, בנין כרמלים פארק תעשיה כרמלים,
טירת הכרמל
 
כתובת למשלוח דואר:
ת.ד. 2081, טירת כרמל, 3912002

טל': 074-710-7414

אימייל: info@gilsar.com

פתרונות מיחשוב לוגיסטי וייצורי