חנויות מכולת, סופרים, בתי מרקחת, ובעצם כמעט כל מי שמוכר מוצרים ללקוחות, מקבל את מוצריו ממרכז הפצה לוגיסטי. מרכז לוגיסטי משול בעצם לתחנת כוח ראשית המספקת יכולות חשמליות להמוני קווי מתח גבוה המספקים חשמל לצרכנים. קווי המתח הגבוה הינם החנויות או מרכזי הקניות המקבלים יחידות אספקה מתחנת הכוח ומתוכם מקבלים הצרכנים את תצרוכתם הפרטית.

ניהול מחסן מזון – איך זה עובד
מרכז לוגיסטי הינו המקום ממנו מתנהל כל הקשר בין הקמעונאיים והספקים לבין הלקוחות. במה זה מתבטא? ניקח כדוגמה ניהול מחסנים בתחום המזון.

ניהול מחסן מזון

אדם מחזיק חנות מכולת בפתח תקווה, בנוסף אליו ישנם מספר סניפי סופרמרט בעיר ומספר סניפי רשתות מזון ענקיות באזור התעשייה בעיר. לכל אחד מהם ישנו צורך קבוע באספקת מזון ברמה היום יומית. מדי יום מגיעה משאית המעבירה לכל אחד מבתי העסק את התצרוכת הנדרשת. 

איך יודעים כיצד לספק לכל אחד את הכמות הנדרשת? כאן נכנס לתמונה המרכז הלוגיסטי לניהול מחסנים בתחום המזון. המרכז הלוגיסטי של אספקת המזון מנוהל באמצעות מערכת לניהול מחסן.  מערכת בה כל מנהל מכולת, סופר מרקט או רשת שיווק, מזין את המוצרים אותם הוא מזמין עבור העסק שלו. המערכת מזינה את הנתונים בטבלאות מסודרות של כל אחד מהמוצרים הקיימים במחסן ניהול המזון, ומסמנת כמה בקשות הגיעו לכל מוצר (מק"ט) ועל ידי מי, מנהל מרכז אספקה מקבל את הנתונים, פונה לאחראי ייצור ואספקה ומבקש מהם לשחרר לו את הכמות המבוקשת של כל מוצר מתוך המלאי, הסחורה מוצאת מהמלאי, מועברת למשאיות האחראיות על חלוקה בפתח תקווה וכך מגיעים המוצרים לכל אחד מהסוחרים שהזמינו אותם. 

מעבר לכך, מנהלת המערכת את שילוח המלאי לפי קריטריונים שנקבעים ע"י מנהל המחסן, כמו: תאריכי תפוגה, סוגי כשרות, FIFO ועוד. 
 
 
כשמדובר באיחסון מזון ישנם קריטריונים נוספים על פיהם מתבצע האיחסון, למשל טמפרטורת איחסון, קירבה לחומרים מסויימים אחרים המאוחסנים במחסן (חומרי ניקוי למשל), ועוד ועוד.

במחסן מזון, במיוחד חשוב להקפיד על ניהול עקיבות-טרייסביליות.  עקיבות (Traceability) נחוצה למקרה של תקלה ובאירועי Recall. כאשר מתרחשת תקלה מסוג שכזה, יודעת המערכת לאתר את המוצרים הספציפיים אותם יש לאחזר, במקום לאחזר את כל המוצרים מאותו סוג ולפיכך, מצמצמת את ההפסד הכספי בעקבות אותה תקלה.

המערכת המנהלת את האספקות נקראת תוכנת ניהול מרכז לוגיסטי, או מערכת לניהול מרכז לוגיסטי. מטבע הדברים מערכת זו מלאה פעילות בשל כך שהמרכז מקבל בקשות אספקה ללא הרף ויש צורך שהמערכת תהיה חזקה ויציבה מספיק על מנת להתמודד עם כל הבקשות, תדע לסווג אותן בצורה תקינה ובעיקר תטפל בהכול במהירות. כשמדובר בכמויות של אלפי פריטים בכל יום ללא הפסקה, הצורך להחזיק מערכת ניהול מרכז לוגיסטי גוברת עוד יותר.

המערכת גמישה ופרמטרית ויודעת להנחות את המשתמש לייעול אופטימלי לאור תנודות ושינויים כמו עונות השנה, חגים, תקנות בריאות, טרנדים ועוד ועוד.

ניהול מחסן מזון – ניהול מרכז לוגיסטי בדרך הטובה ביותר

אנו בגילסר מערכות פיתחנו מערכת ניהול מחסנים בתחום המזון שתיתן לכם את המענה הטוב ביותר לצרכי העסק שלכם, תבטיח לכם שקט נפשי ותגדיל את התפוקה 
 
 


כתובתנו:
רח' יוזמה 3, בנין כרמלים פארק תעשיה כרמלים,
טירת הכרמל
 
כתובת למשלוח דואר:
ת.ד. 2081, טירת כרמל, 3912002

טל': 074-710-7414

אימייל: info@gilsar.com

פתרונות מיחשוב לוגיסטי וייצורי