כל מה שחשוב לדעת על ניהול שרשרת אספקה
אופן ניהול שרשרת אספקה של חברות משפיעה באופן ישיר על רווחיותם. יש חשיבות גדולה לאופן שבו ניהול שרשרת אספקה ממוכן וממוחשב. הטמעת השימוש בתוכנות כמו, WMS וכלים חדישים כדוגמאת RFID יכולה לבצע מהפך של ממש בדרך ניהול שרשרת אספקה ולהביא להפעלתה באופן מיטבי.

ניהול שרשרת אספקה

ארגונים רבים מסתפקים במערכת ה ERP לניהול שרשרת האספקה. אולם רק שילוב של מערכות מתמחות יוביל לייעול אמיתי. 

בשעה שמערכת ה ERP היא מערכת מובנית לניהול כלל המידע בארגון, הפועלת ברמת פירוט נמוכה, הרי שמערכת ה WMS מתמחה בניהול המחסן ועובדת רמת פירוט גבוהה ומותאמת ללקוח.

ה ERP מיועדת לניהול של: חשבונאות, שיווק, מכירות, מלאי, רכש, כספים, מש"א, ואילו ה WMS מנהלת קליטת סחורה, ניהול פריטים ומיקומם, ליקוט, רענון מלאי, עקיבות מלאי, ניהול משאבי מחסן וכל זאת רמת פירוט גבוהה ומותאמת ללקוח– פרמטרים אליהם לא מגיעה ה ERP.

שילוב של מערכות אלה יחדיו יוביל את הארגון להתייעלות ניכרת שתוצאותיה חסכון במשאבים יקרים.
 

שימוש ב RFID  וברקודים

שימוש בברקודים הוא כלי בדוק לייעול המחסן. באמצעותו יצומצמו:
  • כמות טעויות ליקוט
  • טעויות אדמיניסטרטיביות
  • משאבים
 
תוכנת RFID היא כלי נוסף לקריאת כמות פריטים ביחד באופן אוטומטי  ואלחוטי על ידי מקלט המוצב באזור מסויים תוך שימוש בטכנולוגיית זיהוי בתדרי רדיו. את הפריטים המתויגים בשבבים ניתן לזהות באופן אלחוטי, ללא צורך בסורק או מגע כלשהו בפריט עצמו. הטמעה של  RFID עבור ניהול שרשרת אספקה יכולה לעשות מהפכה של ממש בלוגיסטיקה של כל עסק ולחסוך לחברה כסף רב לאורך השנים.

התקדמות טכנולוגית

מרכזים לוגיסטיים רבים העובדים במחסנים ממוחשבים ,מטמיעים את תוכנת RFID לשם צמצום בעלויות. היתרונות של קוראי הקירבה של RFID שהם יכולים מכל זווית לקרוא, תגי RFID גם כשאלו בתוך האריזות. המערכת מאפשרת זיהוי וקריאה של התגים גם כאשר הפריטים נמצאים בתנועה כל עוד הם נמצאים בתוך הטווח המוגדר.

מהפכת ניהול שרשרת אספקה עם גילסר טכנולוגיות

צוות המומחים של גילסר טכנולוגיות יאפיין ויגדיר יחד אתכם את התהליכים הלוגיסטיים עם הטמעת תוכנת WMS או תוכנת RFID עבור ניהול שרשרת אספקה בארגונכם. המקצוענים של גילסר טכנולוגיות יסייעו לכם בבחירת הפתרון הנכון והתאמתו לשרשרת האספקה הייחודית בארגונכם. הם ילוו את כל התהליך עד להטמעת המערכת בכל המחסנים והמרכזים הלוגיסטיים עד פריט המלאי האחרון.
 
 


כתובתנו:
רח' יוזמה 3, בנין כרמלים פארק תעשיה כרמלים,
טירת הכרמל
 
כתובת למשלוח דואר:
ת.ד. 2081, טירת כרמל, 3912002

טל': 074-710-7414

אימייל: info@gilsar.com

פתרונות מיחשוב לוגיסטי וייצורי